Światełko w tunelu

Dzisiejsza, środowa sesja przyniosła wzrosty, które dają szanse na zakończenie bezładu i zażegnanie większej korekty. Jednak, aż tak różowo, moim zdaniem, to (jeszcze) nie wygląda. Poniżej klasyczne wykresy.

Index mWig40 mimo wzrostu, nie zdołał nawet wyrwać się z „kanałowego” opadania. Pierwszym symptomem poprawy będzie pokonanie poziomu 4730pkt. Ostatecznie index powinien pokonać ostatni szczyt 4930pkt, a do tego trochę jednak brakuje. Całość i tak rozgrywa się poniżej przełamanej linii trendu wzrostowego, co optymizmu nie dodaje. Póki co, wizja rychłych wzrostów wygląda na mrzonki rozbudzone jedną, w sumie nic nie wnoszącą sesją. Aleeee, aleeee…promyk nadziei jest, choć wypływa on raczej z rynku spółek dużych.

Index Wig20 zachowuje się ostatnimi czasy lepiej niż „bracia mniejsi”. Schodząc poniżej 2190pkt dawał podstawy do wyczekiwania głębszej korekty, jednak wyrwał się z tych mrocznych rewirów. Obecnie za taką granicę przyjąłbym 2170pkt. Natomiast po odbiciu znów doszło do lekkich spadków, a tak wyłoniona lokalna górka właśnie została dziś pokonana. I to stanowi asumpt do rozpatrywania wzrostowego rozwoju sytuacji. Nawet formowana (mała) głowa z ramionami została jakoś rozmazana. Poza tym, do szczytu 2300pkt też dużo nie brakuje.

Podsumowując, hossa trwa, ryzyko głębszej korekty nadal istnieje (i istnieć będzie zawsze), jednak ostatnie wzrosty na dużych spółkach ukazują możliwość kontynuacji wzrostów po (oby) „przemęczonej ” już płaskiej korekcie.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.