W tył zwrot, a portfel po nowemu w pełni

Po wczorajszych wzrostach na mWig40, dziś cofnięcie i to całkiem zdecydowane. Nie najlepszy to początek dla pełni inwestycji, po dodaniu dziś 1 kontraktu na W40. Poprzednia formuła portfela spółek była zbyt czasochłonna, taka cztery litery zawracająca. Teraz za wynik odpowiadają dwa składniki: certyfikaty faktor(x3) na Wig20 oraz 1 kontrakt na FW40. Za kierunek pozycji będą odpowiedzialne wyłącznie wskaźniki koniunktury. Więcej na stronach „Metoda” oraz „Portfel”. Poniżej wykres indexu mWig40.

Pokonanie szczytu nie poszło jak po maśle. Wskaźnik koniunktury pokazuje jednak hossę (podobnie zresztą jak w przypadku W20), co jest warunkiem wystarczającym do prowadzenia inwestycji w obecnym kształcie. Kolejny wykres to „wzorzec” portfela jaki odwzorowuję przez certyfikaty wraz z kontraktem (rolowanym) za ostatnie 10 lat.

Wygląda całkiem nieźle, spina się to w całość, choć poprzez duże wahania średnioterminowe, przez które będzie ciężko przejść. Użycie certyfikatów faktor zamiast kontraktu na W20, częściowo odciąża jednak presję na gotówkę (uzupełnianie depozytu dla kontraktów). Obecna formuła inwestycji angażuje, jak dla mnie rozsądny poziom czasu i kapitału, z dźwignią x3. Jest to też swego rodzaju eksperyment (w realu), którego losy będą przeze mnie przedstawiane.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.