Giełdowa papka

Miniony tydzień przyniósł rozczarowanie średniakami i trzymanie formy przez spółki duże. Nie mamy jednak do czynienia z ruchami, które by cokolwiek niweczyły lub potwierdzały. Rozgrywanie sytuacji pod większe zmiany index’ów ciągle trwa. Poniżej rytualne wykresy.

Wybicie górą index’u mWig40  okazało się fałszywe, przynajmniej dla tych, którzy zakładali dynamiczne pójście za ciosem. Cios był, ale w „dziób”. Można jednak doszukać się rosnącego mini-trendu, w który spadki te się wpisały, pozostawiając drogę do wzrostów otwartą. Czerwone kreseczki obrazują obecne zagęszczenie sytuacji i brak zdecydowania. Wskaźnik Trendu jest na granicy bessy, choć jego aktualny sygnał to hossa. Pozostaje czekać i obserwować, co z tej papki wyjdzie.

Wig20 znajduje się w stabilnym trendzie wzrostowym, co potwierdza Wskaźnik Trendu. Index kręci się obecnie w wąskim obszarze między wsparciem, a oporem, co pokazują czerwone kreseczki. Pozostaje czekać na wybicie, które zgodnie z trendem powinno zaowocować nowymi szczytami.

Siła względna mWig40/Wig20.

Nie wdając się w zbędne szczegóły, kanał spadkowy trwa. Biorąc pod uwagę sytuację na samych index’ach, to Wig20 powinien kontynuować wzrosty, a mWig40 marazm lub spadki.

Generalnie, hossa trwa, choć jej charakter jest dość mdły.

 

Reklamy

2 komentarze do “Giełdowa papka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.