Przedświąteczny letarg

W minionym tygodniu były lekkie wzrosty, lekkie spadki. Coś się wykluwało, coś utkwiło. Na rajd Św. Mikołaja to jakoś nie wygląda, ale i tragedii nie ma. Poniżej rytualne wykresy.

Wig20

Sekwencja malejących górek i dołków obowiązuje nadal. Piątkowy spadek sugeruje koniec wzrostowego swing’u i zapowiada spadek pogłębiający ostatni dołek. Póki ostatni szczyt nie zostanie pokonany, to o zawróceniu z drogi prowadzącej do bessy nie ma co myśleć. Wskaźnik Trendu pokazuje hossę, choć jest na krawędzi bessy. Nie jest dobrze, choć przebywanie w obszarze między czerwonymi kreseczkami daje przynajmniej miejsce i czas na obserwację i wyczekiwanie.

mWig40

Indeks średnich spółek „zadziera noska”. Pokonał jednak tylko ostatnią mizerną górkę, choć dobre i to. Pora na wyjście poza obszar między bardziej skrajnymi czerwonymi kreskami. Wskaźnik Trendu pokazuje bessę. Pozostaje czekać na zdobywanie nowych rejonów, choć niestety niekoniecznie tych wyższych. Poniżej wykres siły względnej mWig40/Wig20.

Sytuacja na sile względnej robi się coraz ciekawsza. Nadal obowiązuje kanał spadkowy, jednak dno robi się coraz twardsze. Daje to pewne nadzieje na wyrwanie się z marazmu, choć nie ma co ubiegać faktów.

sWig80

Indeks małych spółek po wybiciu ostatniej górki, uległ korekcie do jej poziomu (czerwonej kreseczki), który stał się poziomem wsparcia. Wskaźnik Trendu pokazuje hossę, a całość nabiera wzrostowych rumieńców. Pora na śmielsze wzrosty lub spadek pod kreskę niweczący te zapędy. Poniżej wykres siły względnej sWig80/Wig20.

Wykres siły względnej nie jest już tak optymistyczny. Kanał spadkowy ma się dobrze i żadne „fikołki” nie wnoszą tu nic nowego. Skoro to właśnie maluchy zdają się zapowiadać nową falę wzrostów, a wyglądają raczej kiepsko względem spółek dużych, które to (póki co) kroczą drogą w dół, to tym bardziej obecne wzrosty na maluchach są bardzo kruchą podstawą do optymizmu.

Podsumowując, obecne ruchy wzrostowe lub boczne to raczej korekta lub odpoczynek w rozwijającym się trendzie spadowym.

Reklamy

1 komentarz do “Przedświąteczny letarg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.