Znowu niemoc

Rozpoczęte na początku roku wzrosty wyhamowały przed ostatnimi szczytami. Widocznie rynek nie jest aż tak silny, żeby je pokonać z marszu. Właściwie to w ogóle nie jest zbyt silny, patrząc na wzrosty za oceanem. Indeksy chętnie popadają w marazm i ciekawe jak zachowają się przy spadkach za granicą. Poniżej klasyczne malunki.

Wig20

Póki co „pęd” wzrostowy trwa, mimo drobnej korekty. Bieżąca tendencja wyciska indeks w górę, a ten zaczyna się opierać. Wzrostowy scenariusz wydaje mi się jednak jak najbardziej w grze. Sygnałem ostrzegawczym będzie zejście poniżej czerwonej kreseczki na poziomie pokonanej poprzedniej górki. Wskaźnik Trendu pokazuje hossę, choć nadal na poziomie granicznym, co zaczyna mnie już lekko niepokoić.

mWig40

Indeks średniaków także się skorygował bez pokonania ostatniej górki. Wywija nim jak jak flagą na wietrze, choć wiele z tego nie wynika. Także w tym przypadku scenariusz wzrostowy wydaje się być w grze, a za sygnał ostrzegawczy przyjąłbym zejście poniżej czerwonej kreseczki. Wskaźnik Trendu pokazuje rozpoczęcie (na nowo) hossy. Poniżej siła względna mWig40/Wig20.

Kanał spadkowy tej relacji nadal obowiązuje, potwierdzając dominację spółek dużych. Dno jest nadal ubijane, a czas utworzonego spadkowego trójkąta powoli się kończy. Nie wygląda to zbyt różowo, choć wypłaszczenie i stabilność tej relacji to też jakaś perspektywa.

sWig80

Indeks maluchów odreagował część spadków i ciągle walczy o więcej. Bieżący układ notowań jest pro-wzrostowy, choć także w tym przypadku widać pewne oklapnięcie dynamiki wzrostów przy 15000pkt. Wskaźnik Trendu pokazuje nadal bessę i póki co, obecne wzrosty traktuję jako jej większą korektę. Indeks ten wykazuje obecnie pewną siłę względem mWig40 czy Wig20, jednak wynika to z częściowego odreagowania spadków, których te indeksy nie doświadczyły. Dla mnie punktem odniesienia dla spółek małych są generalnie spółki średnie, a ich długoterminowa relacja pokazuje wieloletnią zapaść maluchów, na co wskazywałem w poprzednim wpisie.

Podsumowując, mdła hossa na spółkach dużych i średnich, odreagowywana bessa na maluchach.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.