Powrót mocy

Styczeń dodał adrenaliny do rynku. Indeksy wzrosły, pokonując zeszłoroczne szczyty. Jest szansa na nowe, znacznie wyższe poziomy, skąd znowu byłby czas i miejsce na kluczenie i marazm. Poniżej rytualne wykresy.

Wig20

Indeks ładnie się wybił, a cały ten ruch wzrostowy od grudnia jet dość zwarty. Jego rozluźnienie, albo zejście poniżej czerwonych kreseczek sugerowałoby szybkie „oklapnięcie” i marazm. Póki co, jest szansa na szybkie osiągnięcie wyższych poziomów (3000pkt). Wskaźnik Trendu {po modyfikacji, poprzednia wersja była jednak zbyt wolna} pokazuje hossę. Całość daje optymistyczny wydźwięk.

mWig40

Na indeksie średniaków sytuacja jest podobna. Ładne wybicie z szansą na podtrzymanie impetu. Wskaźnik Trendu pokazuje (wznowioną) hossę. Poniżej siła względna mWig40/Wig20.

Cóż, kanał spadkowy obowiązuje nadal, a ubijane dno trzeszczy. Potwierdza to ciągłą dominację spółek dużych, choć tworzące się wypłaszczenie zwiastuje stabilne, wzajemne ruchy.

sWig80

Indeks maluchów po dojściu do 15000pkt zaczyna kluczyć. Faza odreagowania części bessy dobiega końca. Wypadałoby rozpocząć konsolidację lub nową hossę. Wskaźnik Trendu pokazuje nadal bessę, choć niezbyt agresywną. Poniżej siła względna sWig80/mWig40.

Nie wygląda to jakoś imponująco i póki nie zostanie pokonana czerwona krecha, to lepiej zakładać dominację spółek średnich.

Podsumowując: kontynuacja hossy na spółkach dużych i średnich, i to „z grubej rury”, (po)bessowy zastój na maluchach.

Reklamy

2 komentarze do “Powrót mocy

    • Są bite nowe rekordy, to jest głośno. Może sprowokuje to napływ środków do funduszy akcyjnych i hossa będzie kontynuowana. Swoją drogą o firmach pożyczkowych też jest trochę głośno. Kredyty-Chwilówki dostały zadyszki, a inne prosperują. Ciekawą opcją są firmy kojarzące posiadaczy gotówki, chcących zarobić ok.5-10% rocznie z tymi, co chcą pożyczyć.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.