Mała korekta

Po żwawych wzrostach nadszedł czas na lekkie cofnięcie. Indeksy nie poszły za ciosem, żeby jak po sznurku uciec do przodu, a zaczęły lekko kluczyć w tworzącym się kanale wzrostowym. Poniżej klasyczne kreski.

Wig20

Indeks ładnie się wybił i kontynuuje rozpoczęte w grudniu wzrosty w ramach dość zwartego kanału. Wskaźnik Trendu pokazuje hossę i całość wygląda optymistycznie.

mWig40

Sytuacja na spółkach średnich jest zbliżona do tej, która występuje na spółkach dużych. Ten sam motyw. Wskaźnik Trendu pokazuje hossę i w sumie nie widzę podstaw do marudzenia. Poniżej siła względna mWig40/Wig20.

Nadal wygląda to słabo. Kluczenie przedłuża się przechodząc powoli w spłaszczenie. Może po gruntownym ubiciu dna relacja ta zmieni kierunek na wzrostowy, jednak póki co scenariusz przeciwny jest nieco bardziej prawdopodobny. To spółki duże rządzą. Słonie śmigają jak baletnice, a antylopy stoją jak „widły w gnoju”.

sWig80

Indeks maluszków wspina się ku górze wychodząc z zapaści w jaką popadł (zwłaszcza) w minionym roku. Lokalny trend wyznacza czerwona kreseczka i póki indeks nie wybije jej w dół, to nie ma co narzekać. Poziome kreseczki wyznaczają „oflagowanie” bieżącej sytuacji, gdzie wybicie w górę wydaje się bardzo prawdopodobne. Wskaźnik Trendu (po aktualizacji) pokazuje hossę i całość daje nadzieję na dalsze wzrosty. Poniżej siła względna sWig80/mWig40.

Cóż, mimo bieżących wzrostów długoterminowa zapaść nadal obowiązuje. Na jakąś szybką zmianę sytuacji się raczej nie zanosi. Ton nadają spółki duże, średnie się do nich kleją, a małe nadrabiają przepaść, choć nadal w niej tkwią i jeszcze długo tkwić będą.

 

Podsumowując: hossa, …choć bez fajerwerków.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.