Byki dały ciała

Miniony tydzień był fatalny. Wybicie w górę okazało się pułapką dla byczków. Za oceanem trwa solidna korekta, która może się u nas odbić czkawką graniczącą z zawałem. Nie należy jednak panikować, tylko trzymać się strategii. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Korekta na razie trzyma się w typowym zakresie, choć o jakimś tempie wzrostu nie ma co bajdurzyć. Pozostaje obserwować co się będzie dalej „wykluwać” (nad poziomem 2400pkt). Wskaźnik Trendu pokazuje hossę i póki co, nie widzę powodów do (impulsywnych) działań.

mWig40

Na średnich spółkach sytuacja jest nieco lepsza, bo trochę brakuje do poziomej, czerwonej kreseczki. Wskaźnik Trendu pokazuje hossę i na razie, mimo korekty, nie widzę powodów do rysowania dramatycznych scenariuszy. Poniżej wykres siły względnej mWig40/Wig20.

Robi się ciekawie. Relacja ta pokonała czerwoną krechę. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale średniaki stają się mocniejsze. Szkoda, że w takich okolicznościach, ale dobre i to.

sWig80

Maluchy nie uczestniczą w dynamicznej korekcie, tylko dalej się „oflagowują”. Nawet linia trendu wzrostowego jest nadal utrzymana. Wskazuje to na przynajmniej  lokalne przebiegunowanie, na korzyść małych spółek. Poniżej wykres siły względnej sWig80/mWig40.

Długoterminowa relacja do średniaków nie pozostawia złudzeń. Trend jest spadkowy, a obecna „moc” ma charakter lokalny. Od czegoś jednak wypadałoby zacząć, choć droga do dobrych wyników wydaje się długa.

Podsumowując, hossa po kolejnym wybiciu w górę, szybko nadziała się na kolejną korektę. Przy okazji doszło do przebiegunowania siły indeksów, gdzie „misie” zaczynają górować nad spółkami dużymi.

Reklamy

1 komentarz do “Byki dały ciała

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.