Odbicie, czyli korekta

Miniony tydzień przyniósł umiarkowane wzrosty, choć w obecnej sytuacji traktuję je jako korektę w trendzie spadkowym. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Wzrosty przekroczyły poziom 2250pkt, choć podobna sytuacja miała miejsce przy poprzednim małym odbiciu. Niestety, niczego to nie zmienia. Sekwencja lokalnych górek i dołków jest spadkowa, linia trendu spadkowego też nie została naruszona, a Wskaźnik Trendu pokazuje bessę. Można wręcz zakładać, że ta drobna korekta wyczerpała swój potencjał i nadszedł czas na spadki.

mWig40

Sytuacja na spółkach średnich jest nieco inna, choć generalnie zbliżona. Korekta w trendzie spadkowym zdaje się domalowywać brakujące wnętrze spadkowego kanału. Po zakończeniu tej twórczości powinny nastąpić spadki. Wskaźnik Trendu pokazuje bessę, choć wskazanie to nie jest „głębokie”. Poniżej wykres siły względnej mWig40/Wig20.

Średniaki wykazują się wyraźną siłą względem dużych spółek. Ostatnie „sieczkowate” ruchy wskazują jednak na kończący się potencjał owej mocy. Podobna sytuacja miała miejsce w połowie ubiegłego roku i ta analogia, choć (jeszcze) nie wyraźna, wnosi pewne wątpliwości co do utrzymania trendu wzrostowego tej relacji.

sWig80

Indeks maluchów systematycznie się osuwa, rozpoczynając nowy spadkowy trend. Wskaźnik Trendu nadal jednak pokazuje hossę, toteż taki mdły stan ma szansę trochę jeszcze potrwać. Poniżej wykres siły względnej sWig80/mWig40.

Odbicie tej relacji zdaje się być tłamszone. Zarodek siły maluchów nie może się jakoś rozwinąć. Sytuacja wygląda coraz bardziej na korektę niż początek siły.

Podsumowując, ostatnie wzrosty są zbyt słabe, by wiązać z nimi szanse na szybki powrót hossy. Jest to, póki co, jedynie korekta w ciągle rozwijającym się trendzie spadkowym, stanowiącym początkową fazę bessy.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.