Całkiem ładne wzrosty

Ubiegły tydzień zaowocował dość konsekwentną tendencją wzrostową. Stanowi to nadszarpnięcie średnioterminowego trendu spadkowego, choć moim zdaniem nadal on obowiązuje. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Indeks dużych spółek zdołał przedrzeć się przez linię trendu spadkowego, co stanowi pierwszą oznakę siły rynku. Jednak sekwencja lokalnych górek i dołków pozostaje spadkowa, a i Wskaźnik Trendu niewzruszenie wskazuje  na bessę. Właściwie to jest ciągle tylko nieco większa korekta wpisująca się w cykliczne swingi, a zatrzymanie się indeksu przed kolejnym oporem wnosi wątpliwości, co do utrzymania tych wyższych poziomów.

mWig40

Sytuacja na spółkach średnich jest podobna. Obecne wzrosty to tylko korekta, jednak ich dalsza kontynuacja wybiłaby niedźwiadki z rytmu. Nie należy jednak dzielić skóry na niedźwiedziu. Sekwencja górek i dołków jest póki co spadkowa, a Wskaźnik Trendu pokazuje bessę. Poniżej wykres siły względnej mWig40/Wig20.

Powyższa relacja po wybiciu się z trendu spadkowego ukształtowała mały trend wzrostowy, z którego właśnie też się wybiła. Cóż, nadszedł czas na drogę w bok, choć można też obawiać się powrotu do średnioterminowych spadków. Póki co, sytuacja stała się neutralna.

sWig80

Indeks maluchów przekroczył linię trendu spadkowego, wskakując na dryfującą krę. Jednak proces osuwania się tego indeksu ciągle trwa, choć Wskaźnik Trendu pokazuje hossę. Ciągle zatem trwa sytuacja patowa. Poniżej wykres siły względnej sWig80/mWig40.

Siła względna ciągle się kisi po przełamaniu trendu spadkowego. Marazm na maluchach zatem trwa i się w tym trwaniu okopuje.

Podsumowując, wzrosty zaczynają podważać trendy spadkowe, choć ich ciągle nie negują, czyli bessa w swej początkowej fazie trwa.

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.