Marność nad marnościami

Miniony tydzień to był taki wielki weekend przeplatany sesjami. Jednak sam piątek świadczy o kiepskim postrzeganiu naszej giełdy, jak i ostatnio naszej waluty. Nie pomagają całkiem dobre sesje na S&P500, czy na DAX’ie, co jeszcze bardziej podkreśla naszą słabość. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Na dużych spółkach piątkowe zejście poniżej ostatni lokalny mini-dołek zapowiada większe problemy z kontynuacją wzrostowej korekty. Nie ma jeszcze aż tak źle, bo dół z początku kwietnia nie został, póki co, przełamany. Jednak zamiast pociągnięcia wzrostów pod 2400pkt mamy wejście w marazm, o ile nie w większą zwałę od razu do 2000pkt. Wskaźnik Trendu pokazuje bessę i generalnie całość wygląda marnie. Szybkie odzyskanie poziomu 2300pkt byłoby pierwszym krokiem w odsunięciu spadkowych scenariuszy.

mWig40

Indeks średnich spółek sobie dość systematycznie człapie w dół. Co ciekawe, Wskaźnik Trendu pokazuje bessę, jednak w bardzo płytkim wymiarze, a wręcz nieśmiało rośnie, choć „na wartościach ujemnych”. Robi się jednak ciasno i przychodzi pora na większy ruch. Biorąc pod uwagę spadkową sekwencję górek i dołków oraz sygnał bessy na Wskaźniku Trendu, czas na konkretny zjazd. Jedyna nadzieja w szybkim pokonaniu górnych czerwonych kreseczek. Poniżej wykres siły względnej mWig40/Wig20.

Powyższa relacja stabilizuje się po wyjściu z trendu spadkowego. Przyjmuję to neutralnie z pozytywnym wydźwiękiem pod przyszłe trendy wzrostowe na indeksach.

sWig80

Indeks małych spółek kontynuuje powolny zjazd w nieokreśloną otchłań. Wskaźnik Trendu pokazuje już bessę i to jest jedyna nowość jaką widzę. Poniżej wykres siły względnej sWig80/mWig40.

Nieśmiało i w bólach przełamany trend spadkowy tej relacji ciągle nie chce odejść w zapomnienie. Kiełkujące wzrosty ciągle więdną i mamy marazm.

Podsumowując, rynek ciągle znajduje się w początkowej fazie bessy, a próby wyjścia górą z tego stanu są tłamszone.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.