Do nieba, do piekła

Po całkiem zdecydowanym rajdzie do góry, indeksy zawróciły i to równie zdecydowanie. Poniżej rytualne wykresy.

Wig20

Indeks dużych spółek po nieznacznym wybiciu poprzedniej lokalnej górki zawrócił i znajduje się już blisko ostatniego dołka. Generalnie sekwencja górek/dołków jest rosnąca, choć w ramach korekty spadków rozpoczętych jeszcze w styczniu. Dopiero przełamanie dołka z maja zniweczy tą wątłą wzrostową sekwencję, a przełamanie dołka kwietniowego ostatecznie rozwieje nadzieje na kontynuację odbicia. Wskaźnik Trendu niewzruszenie pokazuje bessę i należy się liczyć z nasileniem spadków.

mWig40

Indeks spółek średnich zachowuje się podobnie jak Wig20 z tym, że do przełamania dołka z całego ciągu spadkowego pozostaje dosłownie ciut. Indeks ten dosłownie stoi nad przepaścią. Natomiast Wskaźnik Trendu w swym powolnym marszu wzrósł na tyle, by dać sygnał…hossy, choć rozgrywa się to wokół obszaru przejścia. Generalnie sytuacja jest fatalna i dopiero pokonanie ostatniej górki da jakieś nadzieje (hmm,..jak ostatnio), natomiast wybicie w dół będzie oznaką rozkręcania się tendencji spadkowej. Poniżej wykres siły względnej mWig40/Wig20.

Relacja ta po rozstaniu się z trendem spadkowym nieco się wybiła, a następnie skorygowała, co zaowocowało obecną flagoidalna formacją. Wybicie któreś czerwonej, poziomej kreseczki wskaże skłonność średniaków do siły lub słabości względem spółek dużych. Póki co, sytuacja rozwija się w kierunku wzrostowym.

sWig80

Indeks małych spółek kontynuuje opad swobodny, Wskaźnik Trendu pokazuje bessę, wszystko wygląda spójnie i fatalnie. Poniżej wykres siły względnej sWig80/mWig40.

Co ciekawe siła względna maluszków ma się całkiem nieźle. Po wybiciu z trendu spadkowego zagościła korekta, która trwa w kształcie flagi jako ruch wtórny wzdłuż pokonanej linii trendu spadkowego. Póki relacja nie wróci pod tę linię, jest szansa na utrzymanie pozycji i ruch w górę.

Podsumowując, bessa w swej początkowej fazie znalazła się przed szansą na rozwinięcie skrzydeł.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.