Nadal tkwimy w bessie

Kolejny wzrostowy tydzień dobiegł końca. Jednak mimo tych wzrostów sytuacja na indeksach się nie zmieniła. Nadal obowiązują trendy spadkowe. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Indeks wykonał ładny wzrostowy swing, wykraczający poza powrót do przełamanych wcześniej dołków. Jest to jednak tylko próba uformowania trendu bocznego, bo spadkowy układ górek i dołków znowu obowiązuje. Wskaźnik Trendu pokazuje zaawansowaną bessę, potwierdzając ponury obraz rynku.

mWig40

Na indeksie spółek średnich sytuacja jest podobna, z tym, że indeks ten nie zdołał wgryźć się pomiędzy czerwone kreseczki, pokazując swą słabość. Mamy więc stabilną sekwencję malejących górek i dołków oraz mdławe podejście pod opór z jego równie mdławym naruszeniem. Optymistycznie to nie wygląda. Wskaźnik Trendu pokazuje bessę, utwierdzając całość w ponurym wydźwięku. Poniżej wykres siły względnej mWig40/Wig20.

Po przełamaniu linii trendu spadkowego relacja ta weszła w trend boczny, tonując wzrostowe zapędy jakie miały miejsce w lutym i marcu.

sWig80

Indeks maluchów konsekwentnie zmierza w dół, Wskaźnik Trendu pokazuje bessę,…..nie przeszkadzać (: Poniżej wykres siły względnej sWig80/mWig40.

Relacja ta również po wypełznięciu z trendu spadkowego weszła w trend boczny.

Podsumowując: póki co, bessa trwa.

Reklamy

2 komentarze do “Nadal tkwimy w bessie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.