Pozycje utrzymane

Po dość burzliwym przełomie roku indeksy utrzymały względnie wysokie poziomy. Obecnie kurz nieco opadł i jest szansa na dalsze wzrosty. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Indeks dużych spółek wykazuje rosnącą sekwencję swingowych górek i dołków. Obecnie nieco się skorygował, natomiast zakładając utrzymanie formy powinien ustanowić nową swingową górkę. Całość odbywa się w ramach formacji sporych rozmiarów spodka, gdzie prawa część dąży do wybicia górą.

mWig40

Indeks średnich spółek wykazuje znacznie gorszą formę od „braci większych”, jednak i tu następuje pewna stabilizacja, po której powinno nastąpić wybicie górą. Na początek jednak przydałoby się pokonanie poziomej czerwonej kreseczki rozdzielającej lepsze nastroje od tych gorszych. Poniżej wykres siły względnej mWig40/Wig20.

Powyższa relacja znajduje się w trendzie spadkowym, choć nadal się klinuje, zapowiadając możliwość korekty.

sWig80

Indeks małych spółek po zaliczeniu nowego dołka podchodzi pod przełamany poziom. Jego ewentualne pokonanie będzie pierwszym zwiastunem zakończenia spadków, choć na tym indeksie do pełnego odwrócenia trendu droga wydaje się daleka. Natomiast pod względem cyklicznym indeks ten rozpoczął już fazę wzrostu. Poniżej wykres siły względnej sWig80/mWig40.

Powyższa relacja znajduje się w trendzie spadkowym.

Podsumowując: trwa mozolne odwracanie trendów na wzrostowe.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.