No i korekta

Po ostatnim mega-wyskoku z indeksu Wig20 stopniowo uchodziło powietrze, choć w piątek lekko wzrósł, a i za oceanem był wzrost i nowy szczyt. Wypadałoby zatem powrócić do wspinaczki, choć sytuacja na naszym rynku jest niestety znacznie gorsza. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Indeks dużych spółek ma szansę zakończenia korekty i wznowienia ruchu w górę. Jednak w szerszym kontekście jest to tylko kolejny swing wzrostowy w pełzającej bessie. Można doszukać się też układania sytuacji w trójkąt, wyczekiwać na mały zastój i wybicie/obranie kierunku. Sam fakt takich podchodów do niewiadomo-czego, podczas wzrostu na innych giełdach, świadczy jednak o naszej słabości. Poniżej relacja Wig20/S&P500.

Powyższa relacja dalej się kisi w lokalnej zbitce. Długoterminowo mamy  „….. i kamieni kupa”. Rolling Stones ? 🙂

mWig40

Indeks średnich spółek skorygował spadki i dopiero teraz zaczyna schodzić, chyba że chwilowo tylko uległ korekcyjnym zapędom. Tak, czy siak, za różowo to nie wygląda i nie ma się czym podniecać. Poniżej relacja mWig40/Wig20.

Na powyższej relacji panuje trend spadkowy.

sWig80

Indeks małych spółek wyraźnie wzrósł i napotkał opór. Teraz jest ryzyko formowania się kanału spadkowego, począwszy ob obecnych szczytowych poziomów. Jest to jednak wykres nieuwzględniający dywidend. Wersja „TR” pokazuje coś innego, mianowicie ruch boczny  z którego powoli rozkręca się nowy wzrost. Tutaj jednak tradycyjnie będę wykorzystywał zwykłe indeksy. Poniżej relacja sWig80/mWig40.

Na powyższej relacji, po pokonaniu poprzedniego szczytu nastąpiła korekta, której dołki układają się pro-wzrostowo. Jest zatem szansa na kontynuację umacniania się maluszków, tyle że względem słabych średniaków.

Podsumowując: jest nijak.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.