Selektywna zwała

Miniony tydzień nie rozpieszczał. Mimo spadków na dużych spółkach, średnie i małe radziły sobie jednak całkiem nieźle, ignorując główne pole bitwy. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Indeks dużych spółek spełzł poniżej ostatniego swingowego dołka, wracając do nurtu pełzającej bessy. Odbicie jest teraz możliwe jako reakcja „zdechłego kota”. Ten segment rynku wydaje się obecnie pogrążony. Poniżej wykres relacji Wig20/S&P500.

Na powyższej relacji wiele się nie zmieniło, nasz rynek wręcz pławi się w słabości.

mWig40

Indeks średnich spółek przedziera się przez gąszcz niepomyślnych okoliczności. Wystawił czujki, by upewnić się czy może wyjść z ukrycia…. no i chyba może. Jednak ewentualny wzrost to też tylko korekta, ewentualnie okres inkubacji przyszłych wzrostów. Lokalny rozwój sytuacji, zwłaszcza na tle dużych spółek jest jednak pozytywny. Poniżej relacja mWig40/Wig20.

Trzeba przyznać, że powyższa relacja przedstawia bunt na pokładzie, ale czy ta pozytywna rebelia będzie trwała, na razie trudno powiedzieć. Takie wyskoki są podejrzane, a obecnie ta relacja jest na lokalnych szczytach i brak jej „punktu podparcia”. Jak by jednak nie spojrzeć, mega trend spadkowy stanął pod ostrzałem i pojawia się perspektywa zmiany trendu.

sWig80

Indeks małych spółek wypracował nową falę wzrostów, choć teraz lekko koryguje. Podobne wzrosty mieliśmy jednak w okresie maj-lipiec i na wiele się to nie zdało. Układ swingowych górek i dołków jest nadal spadkowy. Cieszy natomiast takie zachowanie maluczkich przy tym, co się wyrabia na dużych spółkach i to właśnie daje nadzieje na dalsze wzrosty. Poniżej relacja sWig80/mWig40.

Powyższa relacja ulega powolnej transformacji na trend wzrostowy, choć jakiś powodów do zachwytu (jeszcze) nie ma.

Podsumowując: duże spółki leżą, średnie chciałyby choć kucnąć, a małe pomału wstają.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.