Nic ciekawego

Po ustanowieniu nowego dołka mamy odbicie, które niczego w obrazie sytuacji nie zmienia i jest mało prawdopodobne by do końca roku się coś pozytywnego wyklarowało. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Indeks dużych spółek nuci sobie „bo tutaj jest jak jest, po prostu” i my wszyscy o tym wiemy. Jest zmienność dla intraday’owców, ale długoterminowym kapitał topnieje. Poniżej relacja Wig20/S&P500.

Powyższa relacja nie pozostawia złudzeń, choć też wskazuje gdzie szukać okazji (ETFSP500), a jaki rynek omijać(ETFW20).

mWig40

Indeks średnich spółek doczłapał do obszaru oporu, jednak mimo nieco innej sytuacji niż na Wig20 i tak nie wygląda to zbyt różowo. Jak to się czasem mówi : „wygląda to jak pół dupy zza krzaka”. Poniżej relacja mWig40/Wig20.

Powyższa relacja wbiła się w górne ograniczenie jak guma z majtek. Trendu to nie odwraca, choć daje szanse na ruch boczny.

sWig80

Indeks małych spółek niczym ostatni Jedi próbuje ucieczki w nadprzestrzeń. Tak właściwie jednak to raczej „Nasza Szkapa”, która wykazuje jakieś większe przejawy życia, ale nic poza tym. Dopiero pokonanie 12200pkt pozwoli ją dokarmić, osiodłać i obstawić na wyścigach. Poniżej relacja sWig80/mWig40.

Powyższa relacja utrzymuje lokalny trend wzrostowy, wyprowadzający ten indeks z długoterminowego trendu spadkowego niczym Mojżesz lud Izraela, jednak zaczyna to przypominać mozolne burłaczenie.

Podsumowując: jest kiepsko i mętnie.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.