Noworoczny wystrzał

Nowy rok rozpoczął się od solidnego wzrostu, skorygowanego na kolejnej sesji. Czyli efekt stycznia, jako korektę spadków można odhaczyć i wracamy do rutyny. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Indeks dużych spółek ładnie skorygował ostatnią falę spadków. Obecnie jest względnie wysoko, pod oporem 2200pkt. Dopiero jednak pokonanie 2280pkt otwiera perspektywę zmiany trendu długoterminowego na wzrostowy lub przynajmniej na ruch boczny. Ewentualne drgawki wokół 2200pkt traktowałbym raczej jako okazję do sprzedaży, co wynika ze spadkowej sekwencji swingowych górek i dołków. Poniżej wykres relacji Wig20/S&P500.

Powyższa relacja pozostaje dramatyczna i żadne czarowanie wizją słabego dolara z dobrym okresem dla rynków wschodzących nic tu nie da.

mWig40

Indeks średnich spółek kontynuuje bunt…..ale na statku, który generalnie idzie na dno. Jest szansa na zmianę trendu na wzrostowy, ale przestrzeń 3850-4150pkt daje duże pole manewru na wyklarowanie się sytuacji dogodnej do przemyślanego zakupu. Poniżej relacja mWig40/Wig20.

Powyższa relacja wciska się w rejon zmiany trendu na wzrostowy, jednak do przejścia w ten odmienny stan jeszcze trwale nie doszło.

sWig80

Indeks małych spółek niczym czołg rozjechał poziomy oporów, choć teraz to już istna rakieta, no… może noworoczna petarda. Aż przydałaby się kor…..kurcze, żeby sobie dalej rosło. Powstał rynkowy rezerwat, który można sobie pozwiedzać i porobić fotki. Poniżej relacja sWig80/mWig40.

Powyższa relacja także wbija się w obszar zmiany trendu na wzrostowy, choć ostatnio raczej się delikatnie z niego wybija.

Podsumowując: in „misie” we trust.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.