Szamotanina

Indeks dużych spółek próbuje wyjść z bagna, średnie i małe spółki przejawiają pierwsze objawy przegrzania. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Indeks dużych spółek miota się pod oporem w trendzie spadkowym. Póki co, mimo dalszej możliwości korekcyjnych wzrostów znajdujemy się w obszarze do uwolnienia się od tego indeksu, choć godząc się np. na stop-loss’owe straty można zagrać pod wzrost i zakończenie spadków. Kwestia gustu i ryzyka. Długoterminowi gracze mogą spokojnie obserwować ten nieodjeżdżający pociąg, przed którym ciągle wisi widmo wykolejenia się. Poniżej relacja Wig20/S&P500.

No….niespodzianki to tu żadnej nie ma. „Pociąg względny” już dawno rdzewieje na jakimś pustkowiu wykolejony i pies z kulawą nogą na niego nie zerknie.

mWig40

Indeks średnich spółek wykonał całkiem spory ruch wzrostowy na ziemi niczyjej. Po pokonanie 3850pkt atakuje 4150pkt, a wszystko to w ramach korekty trendu spadkowego. Można podejrzewać, że zapał do kontynuacji wzrostów będzie przygasał, dojdzie do większej korekty (tej korekty), trochę się zmaraźmi, a później coś się zacznie klarować. Poniżej relacja mWig40/Wig20.

Powyższa relacja przegryza gardło trendowi spadkowemu i trzyma się całkiem mocno. Nie odpuszcza. Jest szansa na trwałe umacnianie się, choć szkoda, że względem takiej miernoty jak Wig20, ale zawsze to coś.

sWig80

Indeks małych spółek rządzi na GPW, choć po tak jednolitej zwyżce na przełomie roku, było małe wahnięcie i ostatnio znowu do góry. Mimo wszystko rysa już jest i korekta wydaje się bardzo prawdopodobna. Poniżej relacja sWig80/mWig40.

Powyższa relacja znajduje się w trakcie próby uwolnienia się od wiecznych spadków, choć ostatnio niestety słabnie.

Podsumowując: misie nadal brylują, a duże spółki się miotają w uścisku mdłej bessy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.