Początek końca ?

W minionym tygodniu indeksy przechodziły przez małe zawirowania schładzające ich wzrostowe zapędy. Wygląda to na koniec obecnej fali wzrostów, choć małe spółki dalej się nie poddają. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Indeks dużych spółek po grudniowym „rajdzie” korekcyjnym zaczyna kluczyć, co przybiera formę trójkąta. Wypadałoby zatem poczekać na wybicie jego zasięgu. Z resztą niewiele się na tym indeksie dzieje, z wyjątkiem pełzającej bessy i wahań dla swingersów. Poniżej relacja Wig20/S&P500.

Powyższa relacja złapała koronawirusa i to już 10 lat temu, choć wtedy to była ptasia grypa, czy inny sars.

mWig40

Indeks średnich spółek zaczyna się marszczyć przed oporem. Możliwe, że czytamy już ostatnią stronę tej bajeczki, no ale póki co „żyli długo i szczęśliwie”. Poniżej relacja mWig40/Wig20.

Powyższa relacja jest jednak mocna. Możliwe, że czekają nas kolejne tomy tej baśni,….choć mogą to być tylko tomy względne.

sWig80

Indeks małych spółek mimo drobnych, spadkowych ząbków prze do przodu. Oby tak dalej, ale kolejne drobne zaburzenia w trendzie w końcu doprowadzą do większej korekty, no ale tu bajka trwa i tylnej okładki jeszcze nie widać. Poniżej relacja sWig80/mWig40.

Powyższa relacja wzbija się z miejsca w którym utknęła, jednak opadająca czerwona krecha od góry (długoterm. trend spadkowy) już czeka na to wyzwanie (tu już „tylna okładka” jest wyczuwalna).

Podsumowując: wzrosty na misiach nie odpuszczają, choć bardziej już dopływamy do brzegu, niż się od niego odbijamy. Natomiast na dużych spółkach trwa marazm i defetyzm.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.