Stary dobry marazm

Indeks Wig20 po spadkach zawrócił z powrotem wgłąb krainy wielkiego horyzontu, a średnie i małe spółki wywinęły nowe szczyty i troszkę teraz odpuszczają. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Indeks dużych spółek nie zdołał w swym spadkowym ruchu pogłębić swego dołka. Odbił w obszar marazmu, a najbliższymi wyzwaniami pozostają czerwone kreseczki, których pokonanie wskaże perspektywy. Trwająca jednak nadal pełzająca bessa nie nastraja optymistycznie. Poniżej relacja Wig20/S&P500.

Powyższa relacja tak właściwie mogłaby rozpoczynać i kończyć dalsze dywagacje. Pokłady mułu nie są tu żadną przeszkodą. Może głębiej będzie jakiś granit, ale wydaje mi się, że nawet najwięksi geolodzy rozłożyli by ręce.

mWig40

Indeks średnich spółek zdołał natomiast pobić lokalny szczyt i lekko zawraca przed większym oporem. I tutaj dwie czerwone kreski czekają na werdykt, choć w dużo lepszych okolicznościach. Nie można wykluczyć, że ostatni wzrost to tylko drgawki wtórne i jeśli główny hamulcowy-Wig20 się pogrąży, to i średniaki zostaną zgilotynowane. Póki co, jakoś się to jednak trzyma. Poniżej relacja mWig40/Wig20.

Powyższa relacja coraz wyraźniej wyrywa się na wyższe poziomy, aż nie chce się zapeszać.

sWig80

Indeks małych spółek wykaraskał się z korekty. Dynamika wzrostu jednak siada i większa korekta wisi w powietrzu. Jednak już wcześniej miałem obawy, co do kontynuacji trendu, a on trwa….i oby tak dalej. Potwierdzeniem tych obaw byłoby jednak wybicie ostatniego lokalnego dołka. Poniżej relacja sWig80/mWig40.

Powyższa relacja ciągle wykazuje parcie na północ, choć „kiszenie” też jest widoczne i niepokojące.

Podsumowując: mamy marazm na spółkach dużych i kontynuację dobrej passy na misiach, choć „z pewnym takim niedowierzaniem”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.