Kiszenie trwa

Wiele się nie zmieniło. Duże spółki dalej są hamulcowym, małe dalej mają parcie na północ, a średnie zaczynają kleić się do dużych. Koronawirus nie odpuszcza, S&P500 oraz DAX się trzymają dobrze. Inflacja nie odpuszcza, a na USDPLN i EURPLN zbyt wiele się nie dzieje, w oprocentowaniu naszych obligacji wiele się nie dzieje także, co chyba daje RPP zielone światło do obniżki stóp. Poniżej klasyczne kreski.

Wig20

Indeks dużych spółek powoli opada z sił, jednak marazm trwa tu w najlepsze.

W rysowaniu wykresu był błąd. Dla indeksu Wig20 wykorzystuję też dane z indeksu WIG i brązowy kolor sygnalizuje możliwość jedynie zmiany trendu, a nie tylko „zapadłą” zmianę z sesji na sesję, jak to ma miejsce dla mWig40 oraz sWig80. Wiele to nie zmienia, lecz eliminuje dodatkowy kolorowy chaos.

Poniżej relacja Wig20/S&P500

Powyższa relacja powinna rozpoczynać taki przegląd rynku i w tym przypadku go kończyć, bo nie ma sensu zawracać sobie głowy truchłem. No ale jako hobbysta, śledzę to w miarę na bieżąco.

mWig40

Indeks średnich spółek dalej pozostaje mocny, jednak bliskość oporu sprawia, że zaczyna tańczyć jak Wig20 zagra. Poniżej relacja do tegoż „grajka”.

Powyższa relacja pozostaje mocna i perspektywiczna.

sWig80

Indeks małych spółek pozostaje najmocniejszym bykiem na parkiecie. Tempo wzrostu już nieco oklapło, może i zaczyna się to klinować, ale dalej prze do góry. Poniżej relacja sWig80/mWig40.

Powyższa relacja kontynuuje wychodzenie z długoterminowej zapaści, choć ostatnio bardziej kontynuuje niż wychodzi.

Podsumowując: marazm na spółkach dużych, kontynuacja wzrostu na małych z nutą niepewności na średnich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.