Przełom

Indeksy giełdowe pokazały siłę, która zwiastuje nadejście lepszych czasów dla amatorów giełdy. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Indeks dużych spółek pokonał sierpniowy szczyt z pierwszej, dużej fali odbicia. Zaliczył też znaczny spadek przed listopadem, co można uznać za „wstrząs wtórny”, wręcz typowy, jakiego brakowało. Obecne wybicie powinno rozpoczynać kolejną, dużą falę wzrostów, choć później również należy się spodziewać korekty i to do poziomu, który został właśnie pokonany. Albowiem opór wsparciem się stanie. Wskakiwanie do pędzącego pociągu nie wydaje się jedyną słuszną opcją w tym momencie. Spekulacyjnie, ze stop-loss’em, intra jak najbardziej, choć należało tego dokonać pod pokonanie oporu. Teraz już pociąg trochę odjechał. Zaprzeczeniem tego wzrostowego układu byłoby zejście poniżej październikowego dołka, ale to jest cały pierdylion punktów, jednak pierwsze wątpliwości budziło by zejście pod niedawno pokonany opór i wtedy można ograniczyć/zrewidować pozycje. Poniżej relacja Wig20/S&P500.

Na powyższej relacji katastrofa trwa w najlepsze. Jednak ostatnio relacja ta zdołała „wynurzyć się spod przełamanej tafli lodu”. Wyjście górą/bokiem z bieżącego spadkowego trójkąta zapowiadałoby możliwość zmiany trendu. Nawet nie ma co zapeszać, ileż można ryć w tym mule.

mWig40

Indeks średnich spółek też daje radę. Trend wzrostowy wydaje się nawet lepiej uformowany, choć ostatnio brak mu werwy. Poniżej relacja mWig40/Wig20.

Powyższa relacja „daje ciała”.

sWig80

Indeks małych spółek też sobie radzi, ale tutaj opór jest tylko nadgryzany, co pozostawia pewien niesmak. Trend jest jednak wzrostowy i całość wygląda optymistycznie. Poniżej relacja sWig80/mWig40.

Na powyższej relacji trwa kiszenie wokół starego oporu, choć w obecnych okolicznościach można założyć, że jest to raczej zbieranie sił przed kolejną falą ekspansji.

Podsumowując: dobra passa trwa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.