Mała korekta

Cóż, w końcu jakieś spadki nadeszły. Póki co, to tylko drobne zaburzenie w trwającym (po-covid’owym) trendzie wzrostowym. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Indeks dużych spółek ma się dobrze, nawet gdyby miał testować pokonany opór, który to wsparciem się stał. Nie widzę tu jakiś powodów do ględzenia, rutyna. Poniżej relacja Wig20/S&P500.

Na powyższej relacji trwa próba wyjścia z „wodospadu”. Oddolnie zbiera się to nawet do kupy, jednak sufit się obniża. Jeśli powyższa relacja nie zdoła się wybić z tego jarzma, to czeka nas kolejny okres mulenia.

mWig40

Indeks średnich spółek przystąpił do testowania wsparć nieco wcześniej, choć tutaj sytuacja jest nieco bardziej rozmyta, są dwa wsparcia. Wyłom w dół za każdym razem będzie złym zwiastunem, osłabiając obecny trend wzrostowy. Poniżej relacja mWig40/Wig20.

Powyższa relacja odżegnuje się od trendu wzrostowego, powracając do szerokiego ruchu bocznego, będąc wręcz na prostej drodze do jego zmiany na spadkowy. Jest lipa.

sWig80

Indeks małych spółek po pokonaniu oporu wygląda trochę jak „pół dupy zza krzaka”. Jednak trend wzrostowy trwa. Poniżej relacja sWig80/mWig40.

Powyższa relacja kisi się dalej wokół oporu.

Podsumowując, trend wzrostowy trwa, choć nie jest to optymizm charakterystyczny dla hossy, gdzie najbardziej dynamicznie rosną spółki średnie i małe – coś je tłumi, pokłosie covid’u ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.