Korekta się przedłuża

Niestety miniony tydzień nie był jakoś nadzwyczaj udany. Dynamika wzrostów ustępuje, indeksy zaczynają się pogrążać w korekcie. Powoli należy się przygotowywać do chwilowego odwrotu. Poniżej klasyczne wykresy.

Wig20

Indeks dużych spółek pogrąża się w korekcie, choć z szerszej perspektywy jest w trendzie wzrostowym i dość wysoko nad wsparciem, które może być jednak testowane. Poniżej relacja Wig20/S&P500.

Powyższa relacja w swym dramacie próbuje wybić się z jarzma bessy. Po wyjściu na „brzeg sedesu” czai się już zagrożenie pod postacią „klapy”, która może tą próbę zamknąć. Pozostanie tylko spuścić wodę i powyższa relacja może dalej mknąć w dół z siłą wodospadu.

mWig40

Indeks średnich spółek także pozostaje w trendzie wzrostowym i także stopniowo się pogrąża, choć wsparcia ciągle trzymają. Poniżej relacja mWig40/Wig20.

Powyższa relacja utraciła swoją moc, pogrążając się w trendzie bocznym, aspirującym do spadkowego.

sWig80

Indeks małych spółek pozostaje teraz najsilniejszy, ale jego siła wynika ze słabości poprzednich indeksów. Trend pozostaje wzrostowy, jednak teraz tylko dryfuje nad wsparciem. Poniżej relacja sWig80/mWig40.

Powyższa relacja dalej miota się wokół starego oporu.

Podsumowując: trendy pozostają wzrostowe, jednak indeksy osiadają na mieliźnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.